قصر فرهاد
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: فیض اله پیری - ۱۳۸٥/٢/٢٧

دو روز به بهشت رفتم و بر گشتم

به دعوت فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان پاوه و دست اندرکاران جشنواره«گستره فرهنگی اورامان»به منطقه اورامانات رفتم؛ اما نه به اورامان بلکه باور کنيد دو روز به بهشت رفتم و بر گشتم !.بهشت را تمام احساس کرده و هرآنچه که در باره بهشت شنيده ام با اين منطقه تفاوت نداشت...خب اورامان منطقه مقدسی است .

هفته ای باران و هفته ای هوای آفتابی در چند ماه گذشته فضای سبز قاليچه گون و مخملينی را در دامن طبيعت و کوههای اين منطقه به وجود آورده است که به قول پير مردهای اين منطقه طبيعت تا کنون در حد اقل ۷۰ سال گذشته اين گونه اعجاز خويش را نمايان نکرده است .

آب و هوای اورامان به گمانم تا ۲۰ روز ديگردر اين حالت باقی بماند.متاسفم برای اهالی سختکوش اورامان که این منطقه را آن گونه که شايسته است  به اينترنت و وبلاگها نبرده و نمی برند .من هم اگر هر چه در اين باره بنويسم باز نتوانسته ام  حقيقت او رامان را برای شمامجسم کنم. توصیه ام اين است حتی اگر ليوان آب را در دست داريد آب را نخوريد و به اورامان برويد تا باور کنيد من به بهشت رفته و «جنات تجری من تحتها الانهار»را ديده ام  .جغرافيای اورامان در استانهای کرمانشاه و کردستان و نيز کردستان عراق پراکنده است .خطاب من دوستان و به خصوص روز نامه نگار تهران را بيشتر شامل می شود .اگر هم رفتی غار طبيعی  قوری قلعه و غار دست ساز حسين طبيعت دالانی و کوسه حجيج و....را فرا موش نکنيد .

جشنواره ميراث فرهنگی و رسانه

امروز از دبير خانه جشنواره ميراث فرهنگی و رسانه با من تماس گرفتند که برای شرکت در اين جشنواره  روز يکشنبه به تهران بروم !

ظاهرا به قول آقای تلفن کننده در بخش گفتگو آثار ارسالی من در ميان برگزيدگان سر بر آورده است !!

هرچه به اين آقا گفتم چندم شديم؟ جواب نداد اما آخرش گفت مقام  بين اول تا سوم کسب کرده ايد .خب شما هم باشيد خوشحال خواهيد بود؛ مگه نه ؟!

به نظر شما چه دست گلی به آب داده ايم؟!در باره اين خبر بيشتر می نويسم ضمن اين که پست ها را ادامه خواهم داد .

خبر مهم پست قبلی ما همچنان بر سر جای خود باقيست .

 

فیض اله پیری
ایمیل: feizollahpiri@gmail.com فیس بوک: facebook.com/feizollahpiri
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :