قصر فرهاد
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: فیض اله پیری - ۱۳۸٤/۱۱/۱۳

زنگ خطری برای "استاندار کردستان"


 ايرج نظافتی ـ شنیدن خبر تاسف بار کناره گیری اعضاء تحریریه" سیروان " نه تنها در باور مردم کرد،با فرهنگی به بلندای تاریخ نمی گنجد،قطعا برای کسانی که در حوزه مطبوعات نیز فعالیت دارند غیر قابل قبول است.

چرا که اگر کیهان را حرفه ای ترینن برنامه در ایران بنامیم - سخن مسعود بهنود - بدون شک سیروان نیز حرفه ای ترین نشریه محلی ایران است که مناطق کردنشین غرب کشور را تحت پوشش خبری خود دارد.حوزه نفوذ سیروان نه تنها در مناطق منتشره بلکه تا فرای مرزهای غربی کشور و گستره مناطق کردنشین کشورهای اروپایی را در نوردیده است.

 این در حالی است که در استانهای غرب کشور دهها نشریه با گرایش های مختلف به فعالیت می پردازند،اما سیروان به گواه اصحاب قلم و اندیشه،در غرب کشور حرف اول را می زند.

تحقق این امر و پیدایش محبوبیت "سیروان" بدون شک مرهون زحمات بی دریغانه عزیزانی است که از دل و جان و در حد توان و انصافا بیش از توان خود برای نهال نو پای سیروان فعالیت کرده اند.

آری . . . دفاع از حقوق مردم ممستضعف کردستان،کرمانشاه و ایلام و رساندن پیام این همه محرومیت و مظلومیت به گوش حاکمیت کار سهل و آسانی نیست.

هشت سال فعالیت بی دریغانه و بدون کوچکترین چشم داشت و فقط به عشق مردم ،اسلام و انقلاب،هشت سال با مردم و برای مردم بودن،هشت سال در غم و شادیهای مردم کرد شریک بودن،هشت سال مدافع راستین حقوق مردم بودن،هشت سال . . .

و اما روی سخنم با استاندار محترم کردستان به عنوان نماینده دولت آقای احمدی نژاد است از اینکه نگذارید فرصت طلبان و قلم به مزدان منافق از چالش به وجود آمده به نفع خود بهره ببرندو از این آب گل آلود ماهی بگیرند.

بدون شک برکناری گردانندگان فعلی سیروان به حساب دولت کنونی و شخص استاندار محترم کردستان نوشته خواهد شدو فضای سیاسی این خطه محروم را برعلیه جمهوری اسلامی رقم خواهد زد،همچنان که در برخی نشریات و سایت های داخلی و خارجی این مسئله به خوبی مشهود است.

استاندار محترم کردستان باید این موضوع را بدانند- که الحمدالله می دانند - حذف گردانندگان یک نشریه پرنفوذ و پرمخاطب محلی در کردستان :

۱-موجب بدبینی و تنفر شدید مردم کرد از نماینده دولت در کردستان  خواهد شد

۲-نگاه مردم را به خبرگزاریها و رسانه های بیگانه که اغلب بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی فعالیت دارند معطوف خواهدکرد.۳-فضای بی اعتمادی مردم به حاکمیت و نظام را ترویج خواهد کرد.شبکه خبری "العربیه"چندی پیش در آماری منتشره اعلام کرد که بیش از ۱۰ هزار سایت خبری در دنیا بر علیه اسلام،قرآن و حکومت جمهوری اسلامی فعالیت دارند.امیدواریم با تدبیر مدبرانه استاندار محترم کردستان این مهم تحقق یابد که دولت آقای احمدی نژاد،برخلاف اظهارات بی پایه و اساس دشمنان خارجی و برخی فریب خوردگان داخلی، همچنان بر پایه عدل و عدالت استوار است و بدون وابستگی به احزاب سیاسی و باند بازیهای جناحی عمل خواهد کرد،و مهرورزی خود را به مردم کرد به اثبات خواهد رساند.ضمنا این را هم فراموش نکنیم که رئیس جمهور محترم بارها در سخنانشان فرمودند:« اگر بی عدالتی در کشور دیدید آنچنان فریاد بزنید که من احمدی نژاد در تهران آنرا بشنوم.»هر چند روز گذشته همین موضوع به عرض وزیر محترم ارشاد رسید و ما همچنان منتظر تدابیر مدبرانه مسئولین مربوطه هستیم.

فیض اله پیری
ایمیل: feizollahpiri@gmail.com فیس بوک: facebook.com/feizollahpiri
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :