جشن مرگ بعثی ها درروستای زرده

                       جشن مرگ بعثی ها درروستای زرده  

آسیب دیدگان و باز ماندگان قر بانیان بمبارانهای شیمیایی استان کرمانشاه اعدام صدام حسین و همدستان بعثی او از جمله علی شیمیایی را در روستای شیمیای شده زردهدر دهستان  ریجاب واقع در شهرستان دالاهو  را جشن می گیرند.

افشین مرادی رییس تشکل غیر دولتی مر صاد که در زمینه دفاع از قربانیان سلاح های شیمیایی در استان کرمانشاه فعالیت دارد  گفته است که این جشن بعد ار اعدام علی حسن المجید معروف به علی شیمیای شیمیایی بر گزار می شود.

در بمباران شیمیایی مناطق دالاهو؛سومار (قصر شیرین) ؛گیلان غرب و نودشه در استان کرمانشاه صدها تن از انسانهای بی گناه جان خود را از دست دادند . اینک آسیب دیدگان و باز ماندگان این قربانیان به شادمانی اعدام عاملان این اعمال و حشیانه  آیین جشن و شادی برپا می کنند.

به گفته افشین مرادی این مراسم با حضو خانواده ها ی قربانیان سلاحهای شیمیایی ؛رییس پژوهشکده پزشکی بنیاد جانبازان؛نایب رییس شورای عالی استانها؛مسولان محلی استان کرمانشاه و خبر نگاران داخلی و خارجی بر گزار می شود و از دادستان کل کشور برای حضور در این مراسم نیز دعوت می شود.

آن گونه که مرادی اعلام کرده قرار است در این مراسم ار تعدادی از خانواده های قربانیان  و خبرنگارانی که در زمینه انتقال این فاجعه غیر انسانی به افکار عمومی  فعال بوده اند تجلیل شود و سخرانان در باره این رویداد دردناک سخنرانی کنند. 

      پیشتر با افشین مرادی با عنوان روزگار مردم شیمیای شده  گفتگو کردم که در سیروان منتشر شد. اینجا را کلیک کنید

http://ghasrefarhad.persianblog.ir/1385_5_ghasrefarhad_archive.html

اطلاعات و لینکهای کاملتر

http://ghasrefarhad.persianblog.ir/1385_4_ghasrefarhad_archive.html

/ 4 نظر / 21 بازدید
سه‌لاح

سڵاو بۆ جه‌نابی پیری. به‌رده‌وام بیت هاوڕێ...

آرمان

سلام ممنونم ! دوباره سر بزن آپ کردم.

محمد رضا

حمايت از هر کس که به نوعی حق اش پايمال شده ارج بايد گذارد. موفق باشيد و عاشق