می‌خواستم خودم را محک بزنم

گفتگوی کوتاه با «مظفر رحیمی» بازیگر سریال خانه‌ای برای خوشبختی

 عکس:فرشید اسعدی مقدم 

فیض اله پیری: عمرش از مرز 40 سالگی گذشته و پای در تجربه‌ای متفاوت در سریال »خانه‌ای برای خوشبختی« نهاده است. می‌گوید کارگردان تماس گرفت و پیشنهاد را مطرح کرد و خیلی زود به توافق رسیدیم. در حاشیه ضبط سریال فرصتی شد تا با او گفتگو کنیم و از نقش جدیدش در پروژه جدید »ستار چمنی گل« از او سئوال کنیم. این گفتگو نقش »مظفر رحیمی« را در این سریال از زبان خودش بازگو و تحلیل می‌کند.

*جناب آقای رحیمی برای خوانندگان ما بفرمایید که شما در سریال خانه‌ای برای خوشبختی چه نقشی ایفا می‌کنید؟

- نقش «اشرف» را بازی می‌کنم. یکی از شخصیت‌هایی است که فکر می‌کنم شخصیتی است که در میان جامعه نمونه‌ی آن زیاد است. اشرف شخصیتی فانتزی نیست. ممکن است انسان کمیکی باشد، آن هم در برخی موقعیت‌هایی که برای او پیش می‌آید.

*به لحاظ عناصر رفتاری چگونه شخصیتی است؟

- یک انسان عادی است که در جامعه و در اطراف ما فراوان‌اند. اما به علت یک سری مشکلات که در مقابل او قرار گرفته، به طرف مواد مخدر سوق پیدا کرده است. مصرف مواد مخدر هم توسط اشرف، به گونه‌ای نیست که همه مردم از آن مطلع باشند. از طرفی مرجع تهدید اجتماعی نیست. بیمار است و زندگی عادی روزانه و دغدغه‌های خاص دارد. مواد مخدر باعث شده که او را از کار اخراج کنند اما هنوز هم تلاش می‌کند که آبروداری کند و شخصیتش لو نرود و به عنوان کارمند مورد احترام او را بشناسند.

*خود شما به عنوان یک بازیگر تا چه حد توانستید با این کاراکتر ارتباط برقرار کنید تا پیام حقیقی به مخاطب منتقل شود؟

- عرض کنم که من پیش از این کارهای جدی هنری انجام داده بودم. وقتی که این نقش به من پیشنهاد شد، پذیرفتم. چون می‌خواستم خودم را محک بزنم. تا به این سئوال پاسخ دهم که آیا می‌توانم یک نقش کمیک داشته باشم؟ گرفتن پاسخ این سئوال برای من خوشحال کننده است. در مرحله دوم برای پیدا کردن شخصیت واقعی اشرف، بارها جلساتی با نویسنده و کارگردان و دیگر عوامل داشتیم و موضوع را به شور گذاشتیم. خودم فکر می‌کنم که خیلی به شخصیت اشرف نزدیک شده‌ام چون در اطراف می‌بینم. سعی کرده‌ام الگو بگیریم از محیط پیرامون. البته باید بینندگان قضاوت کنند ولی به نظرم نقش اشرف در این سریال بسیار برجسته است. قلبا آن را دوست دارم و خیلی هم با این شخصیت ارتباط برقرار کرده‌ام.

*تصور شما این است که دیالوگ‌های آن ورد زبان مردم شود و مردم بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند؟

-ا نمی‌خواهیم اشرف کسی مثل کاحمه علی باشد.

*منظورم این است که آیا شخصیتی جدید به مردم معرفی می‌شود که جذابیت چهره‌ و دیالوگ داشته باشد؟ آیا در فضای طنز جدی، شخصیتی جدید تولد یافته است؟

- قطعا اشرف از آن شخصیت‌هایی است که در ذهن مردم باقی می‌ماند. ممکن است که آدمی تمام کمیک نباشد و فقط در طنز موقعیت قرار می‌گیرد، اما مطمئنم هویتی که از اشرف طراحی شده و ما تلاش می‌کنیم آن را پیاده کنیم، اشرف از آن شخصیت‌های ماندگار خواهد بود. به نظرم تکیه کلام‌های اشرف برای مردم جذاب خواهد بود.

*اولین تجربه هنری است که با آقای چمنی گل کار می‌کنید؟

- بله

*چگونه زمینه همکاری فراهم شد؟

- روزی آقای چمنی گل با من تماس گرفت و گفت می‌خواهم قسمت دوم روزهای خوش زندگی کار کنم. من هم خوشحال شدم و گفتم می‌پذیرم اما نه در قالب نقش‌هایی که در روزهای خوش زندگی طراحی شده بود.  گفت اینگونه نیست. نقشی که برای شما در نظر داریم تمام کمدی نیست، اما در موقعیت کمیک قرار می‌گیرد. یعنی اشرف بالفطره طنز نیست. من هم دوست داشتم و پیشنهاد را پذیرفتم.

*قبلا چه تجربه‌ای از بازی در فیلم و سریال داشتید؟

- سریالهای مثل »خواستگاران«، »چاره نوس«، »روزگاری در محله«، »مروارید« و »موج« کار کرده‌ام. فیلم بلند مثل »زمین گرم« و برخی کارهای »سالم صلواتی« و البته تعداد زیادی فیلم کوتاه.

منبع: سیروان

http://sirwanweekly.com/Default.aspx?page=Complete&cp=5156

/ 2 نظر / 46 بازدید
بهترين فروشگاه ساز فايل کامپيوتري

سلام وبلاگتو ديدم مطالب جالبي داشتي ما هم يه سايت راه انداختيم بهترين فروشگاه ساز فايل wada.ir با ثبت نام تو اين سايت يک فروشگاه رايگان به شما داده ميشه که ميتونيد فايل هاي کامپيوتريتون رو براي فروش داخلش بزاريد و از فروش نامحدود اين فايلها براي خودتون يه درآمد خوب داشته باشيد. چي؟؟؟؟؟ فايل نداريد؟؟؟؟؟ اشکال نداره در سايت ما فايل هاي کاربراي ديگه هم تو فروشگاه شما براي فروش گذاشته ميشه و شما از فروش هر کدوم ار فايل هاي کاربراي ديگه 35 % مبلغش رو دريافت ميکنيد.يعني شما حتي بدون داشتن فايل ميتونيد فقط با ثبت فروشگاه و تبليغ اون تو وبلاگتون از فروش فايل هاي کاربراي ديگه کسب درآمد کنيد ثبت نام رايگان و سادست. ضرر نميکني حتما يه بار امتحانش کن مطمئنم به کارت مياد. اگه سوالي داشتي اطلاعات تماس من نو سايت هست. مسعود خاکي- مدير سايت wada.ir

رز

سلام خوبي؟ وب باحالي .خواستم بگم اگه دوست داري بازديدت بره بالا برو تو اين سايت وب لاگتو ثبت کن.چون خيلي تاثير داره. من و افراد زيادي هم وبلاگشون رو ثبت کردن و هر روز بهت سر ميزنن