کنسرت حسین صفا منش در سنندج

 

 

 نخستین بارحسین صفامنش هنرمند آینده دار و نوآورموسیقی کردی اواخر هفته گذشته به همراه گروه موسیقی ژوان در سنندج کنسرتی متشخص برگزار کرد تا دوستداران موسیقی کردی و عاشقان صفامنش برای شنیدن صدای این هنرمند کرمانشاهی به تالار فجر بروند.

صفامنش چنانکه انتظار می رفت، مرا با تحلیل آثارش شناخت و در پشت صحنه و قبل از شروع رسمی کنسرت گپ و گویی دوستانه در مورد آثارش داشتیم. قول گفتگوی مطبوعاتی و حضور در رفتر نشریه داد و اینکه جزئیات خیلی مسائل را خواهد گفت. صفامنش اگرچه کرمانشاهی و از کردان دیار بیستون و کلهر است، اما لهجه کردی سورانی را خیلی خوب تکلم می کند؛ بدون آنکه تشخیص دهی اهل کرمانشاه است؛چنانکه در ادای واژگان کردی اورامی در آثارش نیز تبحر و تخصصی استادانه دارد. می گفت عشق و علاقه او را به  این وادی کشانده است. اگرچه در اجرای کنسرت صفامنش ناهماهنگیهای اداری در برنامه صورت گرفت، اما صدور مجوز- هرچند دیر هنگام- برای اجرای این هنرمند و اهنگهایی چون« ئاموزا گیان»، « کاله به ی کالی» و« ده س له ملانم که » را باید به فال نیک گرفت.

این هنرمند با صدای شیشه ای خود و از جمله یک مقام میانی از هنرمندی نامی، حاضران را به وجد آورد. درکنسرت صفامنش می شد نشانه هایی از سبک کامکارها را در اجرای موسیقی پیدا کرد.

به راستی جای اجرای مشترک حسین صفامنش و کامکارها  در موسیقی کردی امروز خالی است و می توان از این دو تولید آثاری ماندگار را انتظار کشید.

صفامنش به تازگی سایتی هم در اینترنت راه اندازی کرده است. برای دانلود آثار این هنرمند باید عضو سایت شد.

سایت صفامنش را در آدرس زیر دنبال کنید:

http://safamanesh.com

 

لینک مرتبط:    http://ghasrefarhad.persianblog.ir/post/78/

 

http://ghasrefarhad.persianblog.ir/1385/9/

 

/ 1 نظر / 60 بازدید
مهدي

سلام پرشين فان،پر مخاطب ترين وبلاگ تفريحي شما را دعوت ميكند. دانلود،عكس هاي جالب، پيامك،اخبار جديد روز ايران و جهان،آموزش،مسابقه و.... شايد شما برنده اين دوره مسابقات وب برتر پرشين فان باشيد. همراه با جايزه.